České středohoří

Labská cyklostezka

České Švýcarsko

Praha

Via ferrata Děčín

Příroda, kultura, gastronomie, zážitky, aktivně v Čechách

Kontakt

Enthusia
cestovní kancelář
Labské nábřeží 33,
405 02 Děčín 4

+420 724 006 865
info@enthusia.cz
www.enthusia.cz

 

Trail trip Finale Ligure 2020

Trail trip Finale Ligure 2020

Ve Finale Ligure se podíváme na zoubek nejzajímavějším trailovým lokalitám, které toto přímořské trailové centrum nabízí. Jarní počasí, kdy u nás teprve doznívá zima, je na pobřeží už velmi příjemné, takže se dá jezdit i v letním krátkém oblečení. Projedeme si pohodové traily, které nabízejí skvělý flow a i ty technicky náročnější, které vybíráme tak abychom si na nich užili spoustu zábavy. Traily ve Finale Ligure prověří jízdní schopnosti kol i riderů.


Protože Finale nabízí desítky trailů, jedeme společně ze zkušenými bikery v roli průvodců, kteří mají tuto lokalitu nesčetněkrát navštívenou a znají dokonale sjížděné traily. Vyberou tak vždy to nejzajímavější v místě a během dne se od nich lze i ledacos z techniky naučit. Jezdíme v terénu, kde jsou kořeny, rock gardeny i různé povrchy. Ve skupině na trailu jede s průvodcem maximálně 7 bikerů aby byl zajištěn co největší zážitek. Jde tak o exkluzivní privátní tůru.

Jedeme pohodlnou dodávkou, kola na držákách. Dodávka pak slouží k vyvážení se na traily, abychom ušetřili šlapání. Ubytování v příjemném pensionu ve Finale Ligure ve  2 lůžkových pokojích, kde jsou na cyklisty zvyklí a kde jsou kola bezpečně uskladněna a je možno je umýt a vyservisovat. Stará se zde o nás vždy usměvavá majitelka. Večer je možno vyrazit do mnoha okolních barů nebo posedět na zahrádce.

Snídaně jsou ráno velmi bohaté z místní kuchyně se skvělou kávou a večer chodíme na večeři do místní typické trattorie. Přes den zastavujeme v malých kavárničkách pod traily na výborné espresso, pivko a obložené pannini.

Pro koho: Středně pokročilí a pokročilí jezdci. Denně najezdíme okolo 30 km / 1000 hm, čekají nás prudká klesání i stoupání na začátek trailů. Trailové či enduro celoodpružené kolo se zdvihy alespoň 120mm, možno i ebike. Přilba enduro, chránič čelisti není potřeba ale doporučujeme ho. Stejně tak doporučujeme chrániče na kolena, lokty a páteřní chránič či batoh s chráničem a sjednání úrazového pojištění.

Program zájezdu:

  1. odjezd z ČR ve večerních hodinách (nástupní místa Děčín / Praha)

  2. příjezd Finale Ligure a odpoledne vývoz na traily lokalita Pietra Ligure. Po tom, co si odpočineme, tak si na zahřátí jako prolog sjedeme trail s parádním flow Oltre Finale.

  1. lokalita Melogno a Madonna della Guardia - tato lokalita nabízí oblíbené traily Roller Coaster, Kill Bill a nový Kill Bill 2. Tyto traily jsou s hezkým flow ze startovní výšky 1 km nad mořem. Sjezd do Calice Ligure přes kamenitý trail Madonna della Guardia.

  1. lokalita Base Nato a Feglino - Tato lokalita je protkána mnoha známými traily. Base Nato je startovním bodem v kopcích vysoko na mořem. Vyzkoušíme si určitě trail Ingegnere. Zdejší traily kombinují hodně zatáček mezi stromy s kořeny a rock gardeny. Sjedeme určitě i kultovní trail Little Champery

  1. lokalita Melogno a Feglino - Cromagnon a Neanderthal naznačují svým názvem traily s mnoha kameny. Žádné velké skoky či dropy, ale pěkně zvládnout techniku ježdění po kamenech.

  1. dopolední ježdění na trailu lokalita Mania. Mania je lokalita s nižším porostem a díky tomu s neuvěřitelnými výhledy na moře. Jsou zde traily, které se jezdí i v závodech EWS, ale jsou jetelné i pro nás. Povrchy kamenité se sutí. Ve večerních hodinách do ČR

  2. příjezd do ČR v nočních nebo ranních hodinách (Děčín/Praha)

Změna denní lokality z důvodu počasí či jiných vlivů vyhrazena.

Termíny a ceny:

  • 13. - 19. 03. 2020
  • Cena: Kč 13 699,-

Minimální počet účastníků 7, maximálně 14

                                         Rezervace

Cena zahrnuje:

4x ubytování v pensionu se snídaní
4x místní večeře
cestovní snídaně v buse na cestě do Finale a večeře cestou domů
doprava osob, zavazadel a kol
denní vývozy na traily
služby průvodce
mapky cyklotras
zákonné pojištění CK proti úpadku

V ceně není:
nápoje

servisní práce

 

 


 

Popis

Země: Itálie
Délka: 7 dní
Ubytování: rodinný pension
Strava: snídaně a večeře

Cena

13 699

Foto

info@enthusia.cz
+ 420 724 006 865
facebook