České středohoří

Labská cyklostezka

České Švýcarsko

Praha

Via ferrata Děčín

Příroda, kultura, gastronomie, zážitky, aktivně v Čechách

Kontakt

Enthusia
cestovní kancelář
Labské nábřeží 33,
405 02 Děčín 4

+420 724 006 865
info@enthusia.cz
www.enthusia.cz

 

Za panem Cibichem a prázdninovým motoráčkem!

Bodrý fousatý pán s půllitrem shlíží z etikety piva Březňák již přes 100 let. Přednosta stanice ve Velkém Březně byl velkým milovníkem místního piva a když byl pivovarem požádán, stát se tváří Březňáku, rád souhlasil. Jako odměnu dostal doživotní rentu 30 piv týdně, kterou si vychutnával v místní restauraci Tivoli. Jestli nevěříte, že skutečně žil, přesvědčte se ve Valtířově na hřbitůvku, kde najdete jeho hrob, udržovaný právě pivovarem.

O prázdninových sobotách pak z Cibichova domovského nádraží vyráží historický vláček nahoru do Zubrnic. Po lokálce dojedete malebným údolíčkem až do stanice Týniště, která je zároveň i malým železničním muzeem. Vyzkoušet si tu můžete například jízdu na drezíně. Krátkou procházkou pak můžete dojít do skanzenu nebo podél Lučního potoka k vodnímu mlýnu.

Více informací a jízdní řád na www.zmz.cz.

Na kole, na bruslích, s dětským vozíkem!

Výlet můžete zkombinovat i s bruslemi či kolem. V současnosti můžete od Přerova pohodlně vyrazit po cyklostezce až do Velkého Března k restauraci Tivoli. Tady brusle do batůžku a obout boty. Cyklisté si mohou vzít kolo s sebou do vláčku! Kola a kočárky jsou přepravovány bezplatně. A ten sjezd zpátky s kopce dolů, paráda, ne? Vezměte s sebou také vaše nejmenší v dětském vozíku. Ideální řešení pro mrňouse, kteří sami ještě jet nemohou. Po rovinaté stezce vozík snadno utáhnete na kole i na bruslích.  Dětské vozíky jsou sice již schválené i pro jízdu na silnici, ale na cyklostezce se nemusíte bát provozu.

Pokud vozík nemáte, můžete si jej na výlet nebo třeba na dovolenou půjčit právě v naší půjčovně.

info@enthusia.cz
+ 420 724 006 865
facebook