České středohoří

Labská cyklostezka

České Švýcarsko

Praha

Via ferrata Děčín

Příroda, kultura, gastronomie, zážitky, aktivně v Čechách

Kontakt

Enthusia
cestovní kancelář
Labské nábřeží 33,
405 02 Děčín 4

+420 724 006 865
info@enthusia.cz
www.enthusia.cz

 

Krušné hory na kole, 4 dny

Krušné hory kolo

Program zájezdu:

1. den: Děčín – Komáří vížka, 45 km
Vyjíždíte z centra historického města Děčína a začínáte řádným stoupáním, kterým naberete hned zpočátku potřebné výškové metry, abyste se později spíše jenom vlnili po hřebenu Krušných hor. Kdo si raději počká až na vršky, může využít dopravy s kolem, zeptejte se nás na ni. Záhy Vás čeká krajina s okouzlujícími pohledy do pod Vámi ležících údolí na české i německé straně hor. Zážitek z výhledů je možno ještě umocnit i díky několika rozhlednám na trase. Ostatně u jedné nocujete – Komáří vížka.

2. den: Komáří vížka – Klíny, 35 km
Ráno druhého dne se vydáváte po Krušnohorské magistrále dále na západ po hřebeni hor, kde Vás obklopuje již plně zdejší divoká krajina, kde spíše než lidi potkáváte ve větru vlající fialové vlčí boby a ve vzduchu nad Vámi můžete spatřit i orly žijící ve Flájské oboře. Cesta Vám bude příjemně ubíhat po silničkách využívaných auty spíše sporadicky a po širokých lesních cestách. Ozvláštní Vám ji časté pohledy do Podkrušnohoří a na majestátné kužely vyhaslých sopek Českého středohoří. Cestou můžete navštívit také sklářskou huť, ukázku na horách rozvinutých řemesel. Zajímavostí bude též přejezd přes technicky unikátní flájskou přehradu.

3. den: Klíny – Hora Svatého Šebestiána, 35 km
Putování pokračuje přes typické horské obce s lokální architekturou vyrůstající z mnohasetletého soužití česky a německy mluvících obyvatel. Dokladem je zařízený krušnohorský dům na Lesné nebo muzeum hračkářské výroby v Nové Vsi v Horách. Neustálé upomínky na pozapomenutý horský způsob života Vás budou provázat nejen na Hoře Svaté Kateřiny, v Kalku či v Rudolicích, ale po celé cestě. Minout byste na této části putování neměli Novodomské rašeliniště, které je nejrozsáhlejším a nejzachovalejším rašeliništěm zdejších hor.

4. den: Hora sv. Šebestiána – Boží Dar, 35 km
Budete se pohybovat na samé hranici Čech a Saska.  Pojedete kolem vodní nádrže Přísečnice, zásobárny pitné vody a na nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec (1244 m.n.m.). Na něj si vyjedete lanovkou i s kolem a pak již sklesáte do obce blízko nebi – Božího Daru. Ten je skutečně nejvýše položenou obcí jak Česka, tak i střední Evropy neboť leží v 1 028 m. n. m. Nabízí také zajímavou procházku po malebném centru, které si zachovalo svůj renesanční půdorys a dominuje mu empirová radnice s šestibokou věžičkou. Kromě nás, se zde na svých toulkách zastavil o pár set let dříve také Martin Luther. Cykloputování zde končíte a následuje Váš návrat naším autem zpět do výchozího místa či individuální odjezd dle domluvy.

Termíny a ceny:

 Číslo  Ubytování        Termín       Počet osob  Cena/ os.  
 3008  chata/pension    dle výběru        4 - 5  3 500,-  
 3009  chata/pension    dle výběru      6 a více    3 100,-  
Rezervace

Cena zahrnuje:

3x ubytování se snídaní, mapa a informační materiály, cyklolahev, energy balíček, přepravu zavazadel po trase, odvoz zpět do Děčína cyklobusem

Vždy minimálně 4 osoby. 

Extra:

1 noc ubytování v Děčíně - 500 Kč
1 noc ubytování na Božím Daru - 400 Kč
Zapůjčení kola - od 150Kč/den

 

Mapa

Mapa Krušnohorská magistrála

popis

Země: ČR
Typ: cyklozájezd putovní
Délka: 4 dny
Délka etap: 35 - 45 km
Náročnost:  3 z 5
Doprava: cyklobus
Ubytování: horská chata/ pension
Stravování: snídaně

Cena

od 3 100 Kč

Foto

info@enthusia.cz
+ 420 724 006 865
facebook