České středohoří

Labská cyklostezka

České Švýcarsko

Praha

Via ferrata Děčín

Příroda, kultura, gastronomie, zážitky, aktivně v Čechách

Kontakt

Enthusia
cestovní kancelář
Labské nábřeží 33,
405 02 Děčín 4

+420 724 006 865
info@enthusia.cz
www.enthusia.cz

 

Národní park České Švýcarsko, 6 dní

Program zájezdu:

1. den: S žitavskou úzkokolejkou do Jonsdorfu, 13 km
Po příjezdu do Krásné Lípy pokračujete do Lužických hor. Jimi Vás proveze vlak poháněný párou a prožijete si pocity prvních turistů, kteří tak zdejší krajinou projížděli už v roce 1890. Lužickými horami nejdříve projedete a poté projdete až na rozhlednu Jedlová hora. Z pohledu z ní se Vám určitě zatají dech.

2. den: Přes rozhlednu Jedlová do Krásné Lípy, 14 km
Sestoupíte z hory Jedlová a pomalu opustíte Lužické hory abyste se ponořili do "hlavního města" Českého Švýcarska. Toto malebné město nabízí na svém náměstí neočekávaná překvapení. Dům národního parku České Švýcarsko, Křinický minipivovar anebo čokoládovou manufakturu.

3. den: Z Krásné Lípy přes hory a Kyjovské údolí do Doubice za dřevěnými sochami, 18 km
Na Köglerově naučné stezce se seznámíte s historí města Krásná Lípa. Stezka Vás dovede Vás až do Kyjovského údolí. Je to jedno z nejpohádkovějších míst v parku. Pokračujete do Doubice, kde na Vás čeká překvapení v podobě velkého množství dřevěných soch s mnoha motivy z Českého Švýcarska. Každý si zde najde ten svůj nej.

4. den: Z Doubice hlubokými lesy do Rynartic, 22 km
Dnešní tůra vede hlubokými lesy Českého Švýcarska. Cestou se zastavíte na Tokáni, kde budete moci obdivovat lovecké sídlo postavené v alpském stylu. Odpočíval v něm šlechtický rod Kinských a odehrálo se zde i důležité  setkání druhé světové války Kinských s lordem Runcimanem a henleinovskou šlechtou. Čeká Vás pak cesta do vesnice na návrší - Rynartic. Odtud z "konce světa" se Vám nebude chtít dík nádherným výhledům vůbec odejít.

5. den: Putování v srdci Českého Švýcarska s dobytím loupežnického hrádku Šaunštejn, 17 km
Ráno sestoupíte do údolí říčky Kamenice, se kterou se poprvé setkáte, abyste se na ní později projeli. Nyní Vás ale přivede do tradičního centra parku do obce Jetřichovice. Zde začíná cesta přes vrcholky skalních věží s neuvěřitelnými výhledy. Jako závdavek na další putování navštívíte i Malou Pravčickou bránu.

6. den: 5-hvězdičkové putování k Pravčické bráně a do Edmundovy soutěsky, 11 km / 19 km
Tento den je zlatým hřebem celého putování. Nechte se během tůry okouzlit dechberoucím bizarním světem skalních věží a stěn. Navštívíte pohádkovou Pravčickou bránu, největší pískovcový skalní most v Evropě, který byl inspirací i H. Ch. Andersonovi, když zde psal své pohádky. Cesta Vás k ní povede po římse podél skal a nabídne Vám tak nezpomenutelné výhledy na Českosaské Švýcarsko i s úzkým údolím řeky Labe. Následně sestoupíte do Edmundovy soutěsky abyste mohli doplout do cíle Vašeho putování do nejnížší obce v České republice - do Hřenska. Odtud Vás odvezeme zpět do Krásné Lípy, kde jste putování začali. A kruh se uzavře.

Termíny a ceny:

 • 01. 04. - 30. 06.
  01. 09. - 31. 10.
 • Cena: od 2 osob 5 950 Kč

Ubytování v dvoulůžkovém pokoji v pensionu.

Rezervace

 

Cena zahrnuje:

 • 5 x ubytování se snídaní
 • 1 x degustace piva v Křinickém minipivovaru
 • 6 x přeprava zavazadel a přeprava první den z Krásné Lípy do Kurort Oybin a poslední den zpět do Krásné Lípy nebo Děčína
 • 1 x bohatý informační balíček s GPS a daty k cestě
 • 1 x plavba lodičkou v soutěskách
 • 1 x cestovní pojištění
 • pojištění CK proti úpadku
 • Hot-Line telefon po celou dobu tůry

Extra:

 • Půjčení profi hůlek - 600 Kč/týden
 • Přeprava Děčín - Krásná Lípa pro 2 -  8 osob  990 Kč

Mapa

Popis

Země: Německo, ČR 
Typ: putovní zájezd 
Délka: 6 dní
Ubytování: Penzion
Stravování: Snídaně

Cena

5 950 Kč

Foto

info@enthusia.cz
+ 420 724 006 865
facebook