České středohoří

Labská cyklostezka

České Švýcarsko

Praha

Via ferrata Děčín

Příroda, kultura, gastronomie, zážitky, aktivně v Čechách

Kontakt

Enthusia
cestovní kancelář
Labské nábřeží 33,
405 02 Děčín 4

+420 724 006 865
info@enthusia.cz
www.enthusia.cz

 

Sjezd na koloběžkách České Švýcarsko a Děčínský Sněžník

Začínáme v Děčíně, kde Vás i koloběžky naložíme do našeho auta. Vyvezeme Vás pod rozhlednu na Sněžníku a zbytek až přímo na horní plošinu této stolové hory již zdoláte sami. Byla by škoda přijít o výhledy z Drážďanské vyhlídky nebo nenavštívit rozhlednu na tomto 723 m. n m. vysokém pískovcovém masivu. Po sjezdu z vršku zpět do osady Sněžník se rozhodnete, zda ještě navštívit unikátní pískovcové skalní město Tisá, vzdálené pouze 3,5 km nebo zda se již dáte na cestu některou z našich doporučených sjezdových tras.

Start rozcestí u hotelu Hřebenová bouda

11 km / 18 km (s návštěvou skalního města v Tisá)

Po cyklotrase č. 3017 sjíždíte lesní asfaltkou. Cestou je možné udělat odbočku (6 km tam i zpět) k romantickému lesnímu Vlčímu jezírku. V horní pasáži cesty se nabízejí výhledy na krajinu Českého středohoří. Po příjezdu do Děčína, projedete klidnou obytnou čtvrtí Bělá a jednou budete stoupat na úpatí Pastýřské stěny na Červený vrch, abyste ještě jednou mohli sjet přímo na Labské nábřeží zpět k nám.

24 km sjezd (celkem 43 km)

Tak tohle je paráda, když jste se rozhodli si koloběžky užít na maximum. Ze Sněžníku si vychutnáte zbrusu novou cyklotrasu č. 23 Kružnohorskou magistrálu. Ta vás přivede k sousedům do Saského Švýcarska, kde sjíždíte celou dobu lesními cestami až do Labského kaňonu. Rozeklané skály Schrammsteine čili Šrámové kameny je to první co v něm uvidíte. Po perfektní Labské cyklostezce se již vracíte po břehu řeky do Děčína. Cyklostezka má hladký povrch a na koloběžce to znovu rychle uhání zpět přímo až k nám na Labské nábřeží.

NAŠE SÍDLO JE JEN PÁR METRŮ OD  PARKOVIŠTĚ A TAK VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT KOMPLETNÍ ZÁZEMÍ VČETNĚ PARKOVÁNÍ, ÚSCHOVY VAŠICH ZAVAZADEL, WC, PORADENSTVÍ A PRODEJE KOLOBĚŽEK KOSTKA A PŘÍSLUŠENSTVÍ.

Termíny a ceny:

01. 04. - 31. 10. 2018

Cena za osobu
1 - 3 osoby      500 Kč
4 - 7 osob        450 Kč

Cena zahrnuje:

  • zapůjčení koloběžky Kostka
  • přepravu z Cyklopujcovna.com na rozcestí u Hřebenové boudy, Sněžník
  • mapu sjezdových tras
  • sportovní lahev vody na cestu

Mapa

 

Popis

Země: ČR 
Typ: aktivní zážitek
Délka: jednodenní
Průvodce: ne

Cena

od 450 Kč

Foto

info@enthusia.cz
+ 420 724 006 865
facebook